S0402-4N7F1C
Mfr.Part #
S0402-4N7F1C
Description
FIXED IND 4.7NH 600MA 150MOHM SM
Frequency - Self Resonant :
4.7GHz
Q @ Freq :
14 @ 250MHz
Current Rating :
600mA
JESD-609 Code :
e4
2
HTS Code :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Test Frequency :
250MHz
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tolerance :
±1%
Quality Factor-Min (at L-nom) :
14
DC Resistance (DCR) :
150mOhm Max
Inductance :
4.7nH
Type :
Wirewound
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.043Lx0.025W 1.09mmx0.64mm
Rated Current-Max :
0.6A
Height Seated (Max) :
0.030 0.76mm
Datasheets
S0402-4N7F1C
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD