S0402-47NJ3D
Mfr.Part #
S0402-47NJ3D
Description
FIXED IND 47NH 150MA 830MOHM SMD
Rated Current-Max :
0.15A
Height Seated (Max) :
0.030 0.76mm
Quality Factor-Min (at L-nom) :
19
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Current Rating :
150mA
Frequency - Self Resonant :
2.1GHz
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Size / Dimension :
0.043Lx0.025W 1.09mmx0.64mm
Inductance :
47nH
Test Frequency :
250MHz
Tolerance :
±5%
Q @ Freq :
19 @ 250MHz
RF INDUCTOR
Construction :
RECTANGULAR
DC Resistance (DCR) :
830mOhm Max
Operating Temperature :
-55°C~125°C
0402 (1005 Metric)
Pbfree Code :
No
Datasheets
S0402-47NJ3D
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD