S0402-3N3H2S
Mfr.Part #
S0402-3N3H2S
Description
FIXED IND 3.3NH 800MA 80MOHM SMD
Size / Dimension :
0.043Lx0.025W 1.09mmx0.64mm
Tolerance :
±3%
Inductance :
3.3nH
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Rated Current-Max :
0.8A
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
ECCN Code :
EAR99
Terminal Finish :
TIN LEAD OVER NICKEL
Q @ Freq :
18 @ 250MHz
Height Seated (Max) :
0.030 0.76mm
Quality Factor-Min (at L-nom) :
18
Test Frequency :
250MHz
Mounting Type :
Surface Mount
HTS Code :
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Terminal Shape :
WRAPAROUND
DC Resistance (DCR) :
80mOhm Max
Frequency - Self Resonant :
7GHz
Current Rating :
800mA
JESD-609 Code :
e0
Datasheets
S0402-3N3H2S
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD