S0402-3N3H2E
Mfr.Part #
S0402-3N3H2E
Description
FIXED IND 3.3NH 800MA 80MOHM SMD
Rated Current-Max :
0.8A
Inductance :
3.3nH
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.043Lx0.025W 1.09mmx0.64mm
DC Resistance (DCR) :
80mOhm Max
Tolerance :
±3%
Height Seated (Max) :
0.030 0.76mm
Q @ Freq :
18 @ 250MHz
Quality Factor-Min (at L-nom) :
18
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Frequency - Self Resonant :
7GHz
HTS Code :
Terminal Finish :
TIN LEAD OVER NICKEL
Current Rating :
800mA
JESD-609 Code :
e0
Test Frequency :
250MHz
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Datasheets
S0402-3N3H2E
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD