S0402-3N3G1E
Mfr.Part #
S0402-3N3G1E
Description
FIXED IND 3.3NH 800MA 80MOHM SMD
Quality Factor-Min (at L-nom) :
18
Current Rating :
800mA
Tolerance :
±2%
Frequency - Self Resonant :
7GHz
ECCN Code :
EAR99
DC Resistance (DCR) :
80mOhm Max
Height Seated (Max) :
0.030 0.76mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Test Frequency :
250MHz
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Size / Dimension :
0.043Lx0.025W 1.09mmx0.64mm
Rated Current-Max :
0.8A
Q @ Freq :
18 @ 250MHz
0402 (1005 Metric)
HTS Code :
Inductance :
3.3nH
JESD-609 Code :
e4
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Datasheets
S0402-3N3G1E
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD