S0402-3N3F1B
Mfr.Part #
S0402-3N3F1B
Description
FIXED IND 3.3NH 800MA 80MOHM SMD
Frequency - Self Resonant :
7GHz
Test Frequency :
250MHz
Height Seated (Max) :
0.030 0.76mm
Material - Core :
Alumina
ECCN Code :
EAR99
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Q @ Freq :
18 @ 250MHz
Current Rating :
800mA
Quality Factor-Min (at L-nom) :
18
Inductance :
3.3nH
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Rated Current-Max :
0.8A
Non-RoHS Compliant
HTS Code :
JESD-609 Code :
e4
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Tolerance :
±1%
DC Resistance (DCR) :
80mOhm Max
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.043Lx0.025W 1.09mmx0.64mm
Datasheets
S0402-3N3F1B
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD