S0402-33NJ3S
Mfr.Part #
S0402-33NJ3S
Description
FIXED IND 33NH 400MA 370MOHM SMD
Quality Factor-Min (at L-nom) :
23
Published :
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.043Lx0.025W 1.09mmx0.64mm
Height Seated (Max) :
0.030 0.76mm
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Construction :
RECTANGULAR
Frequency - Self Resonant :
2.35GHz
Current Rating :
400mA
DC Resistance (DCR) :
370mOhm Max
Packaging :
Bulk
Pbfree Code :
No
Inductance :
33nH
Test Frequency :
250MHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Rated Current-Max :
0.4A
Q @ Freq :
23 @ 250MHz
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Datasheets
S0402-33NJ3S
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD