S0402-33NJ3C
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
S0402-33NJ3C
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 33NH 400MA 370MOHM SMD
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Inductance Frequency - Test :
250MHz
DC Resistance (DCR) :
370mOhm Max
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.043Lx0.025W 1.09mmx0.64mm
Quality Factor-Min (at L-nom) :
23
Q @ Freq :
23 @ 250MHz
Number of Functions :
1
Shielding :
No
Height Seated (Max) :
0.030 0.76mm
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Current Rating :
400mA
Packaging :
Bulk
Construction :
RECTANGULAR
Series :
S0402
Pbfree Code :
No
Published :
Rated Current-Max :
0.4A
Test Frequency :
250MHz
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Inductance :
33nH
Material - Core :
Alumina
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Mount :
Surface Mount
Frequency - Self Resonant :
2.35GHz
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Tolerance :
±5%
Type :
Wirewound
Datasheets
S0402-33NJ3C
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD