S0402-33NJ2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
S0402-33NJ2
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 33NH 400MA 370MOHM SMD
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Height Seated (Max) :
0.030 0.76mm
Test Frequency :
250MHz
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Material - Core :
Alumina
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Packaging :
Bulk
Type :
Wirewound
JESD-609 Code :
e0
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Q @ Freq :
23 @ 250MHz
Rated Current-Max :
0.4A
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Published :
Number of Terminations :
2
Current Rating :
400mA
DC Resistance (DCR) :
370mOhm Max
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Functions :
1
Mount :
Surface Mount
Inductance :
33nH
Quality Factor-Min (at L-nom) :
23
Tolerance :
±5%
Series :
S0402
Size / Dimension :
0.043Lx0.025W 1.09mmx0.64mm
Construction :
RECTANGULAR
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Shielding :
No
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency - Self Resonant :
2.35GHz
Pbfree Code :
No
Datasheets
S0402-33NJ2
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD