S0402-33NJ1D
Mfr.Part #
S0402-33NJ1D
Description
FIXED IND 33NH 400MA 370MOHM SMD
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Frequency - Self Resonant :
2.35GHz
Quality Factor-Min (at L-nom) :
23
Test Frequency :
250MHz
Published :
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Pbfree Code :
No
Current Rating :
400mA
Construction :
RECTANGULAR
DC Resistance (DCR) :
370mOhm Max
Rated Current-Max :
0.4A
Size / Dimension :
0.043Lx0.025W 1.09mmx0.64mm
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Inductance :
33nH
Tolerance :
±5%
Height Seated (Max) :
0.030 0.76mm
Q @ Freq :
23 @ 250MHz
JESD-609 Code :
e4
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Datasheets
S0402-33NJ1D
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD