S0402-33NH3
Mfr.Part #
S0402-33NH3
Description
FIXED IND 33NH 400MA 370MOHM SMD
Q @ Freq :
23 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant :
2.35GHz
Inductance :
33nH
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.030 0.76mm
Quality Factor-Min (at L-nom) :
23
Current Rating :
400mA
Test Frequency :
250MHz
Tolerance :
±3%
DC Resistance (DCR) :
370mOhm Max
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Rated Current-Max :
0.4A
Size / Dimension :
0.043Lx0.025W 1.09mmx0.64mm
Datasheets
S0402-33NH3
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD