S0402-33NH2
Mfr.Part #
S0402-33NH2
Description
FIXED IND 33NH 400MA 370MOHM SMD
Current Rating :
400mA
Size / Dimension :
0.043Lx0.025W 1.09mmx0.64mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Terminal Finish :
TIN LEAD OVER NICKEL
Published :
Tolerance :
±3%
Height Seated (Max) :
0.030 0.76mm
Inductance Frequency - Test :
250MHz
DC Resistance (DCR) :
370mOhm Max
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Q @ Freq :
23 @ 250MHz
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
HTS Code :
Frequency - Self Resonant :
2.35GHz
Inductance :
33nH
Test Frequency :
250MHz
Rated Current-Max :
0.4A
JESD-609 Code :
e0
Datasheets
S0402-33NH2
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD