S0402-33NG2B
Mfr.Part #
S0402-33NG2B
Description
FIXED IND 33NH 400MA 370MOHM SMD
JESD-609 Code :
e0
ECCN Code :
EAR99
Rated Current-Max :
0.4A
Terminal Finish :
TIN LEAD OVER NICKEL
Test Frequency :
250MHz
Q @ Freq :
23 @ 250MHz
Height Seated (Max) :
0.030 0.76mm
Size / Dimension :
0.043Lx0.025W 1.09mmx0.64mm
DC Resistance (DCR) :
370mOhm Max
Frequency - Self Resonant :
2.35GHz
Tolerance :
±2%
HTS Code :
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Current Rating :
400mA
Inductance :
33nH
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
S0402-33NG2B
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD