S0402-33NG1D
Mfr.Part #
S0402-33NG1D
Description
FIXED IND 33NH 400MA 370MOHM SMD
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Test Frequency :
250MHz
DC Resistance (DCR) :
370mOhm Max
Size / Dimension :
0.043Lx0.025W 1.09mmx0.64mm
1
ECCN Code :
EAR99
HTS Code :
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
JESD-609 Code :
e4
Current Rating :
400mA
Rated Current-Max :
0.4A
Q @ Freq :
23 @ 250MHz
Tolerance :
±2%
Frequency - Self Resonant :
2.35GHz
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Height Seated (Max) :
0.030 0.76mm
Inductance :
33nH
Datasheets
S0402-33NG1D
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD