S0402-33NF2C
Mfr.Part #
S0402-33NF2C
Description
FIXED IND 33NH 400MA 370MOHM SMD
Test Frequency :
250MHz
Tolerance :
±1%
DC Resistance (DCR) :
370mOhm Max
Size / Dimension :
0.043Lx0.025W 1.09mmx0.64mm
Height Seated (Max) :
0.030 0.76mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Inductance :
33nH
Terminal Finish :
TIN LEAD OVER NICKEL
HTS Code :
Current Rating :
400mA
Rated Current-Max :
0.4A
Shielding :
No
JESD-609 Code :
e0
Frequency - Self Resonant :
2.35GHz
Q @ Freq :
23 @ 250MHz
Quality Factor-Min (at L-nom) :
23
Datasheets
S0402-33NF2C
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD