S0402-2N2H3S
Mfr.Part #
S0402-2N2H3S
Description
FIXED IND 2.2NH 950MA 90MOHM SMD
Test Frequency :
250MHz
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.043Lx0.025W 1.09mmx0.64mm
Q @ Freq :
18 @ 250MHz
DC Resistance (DCR) :
90mOhm Max
Current Rating :
950mA
Quality Factor-Min (at L-nom) :
18
Frequency - Self Resonant :
8.5GHz
Inductance :
2.2nH
Height Seated (Max) :
0.030 0.76mm
Rated Current-Max :
0.95A
Tolerance :
±3%
Datasheets
S0402-2N2H3S
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD