S0402-27NJ2E
Mfr.Part #
S0402-27NJ2E
Description
FIXED IND 27NH 400MA 360MOHM SMD
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Test Frequency :
250MHz
Height Seated (Max) :
0.030 0.76mm
DC Resistance (DCR) :
360mOhm Max
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Frequency - Self Resonant :
2.48GHz
Construction :
RECTANGULAR
Quality Factor-Min (at L-nom) :
23
JESD-609 Code :
e0
S0402
Pbfree Code :
No
Size / Dimension :
0.043Lx0.025W 1.09mmx0.64mm
Rated Current-Max :
0.4A
Q @ Freq :
23 @ 250MHz
Current Rating :
400mA
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Inductance :
27nH
Datasheets
S0402-27NJ2E
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD