S0402-27NJ2B
Mfr.Part #
S0402-27NJ2B
Description
FIXED IND 27NH 400MA 360MOHM SMD
Tolerance :
±5%
Test Frequency :
250MHz
DC Resistance (DCR) :
360mOhm Max
Size / Dimension :
0.043Lx0.025W 1.09mmx0.64mm
Rated Current-Max :
0.4A
JESD-609 Code :
e0
Pbfree Code :
Current Rating :
400mA
Frequency - Self Resonant :
2.48GHz
Height Seated (Max) :
0.030 0.76mm
Q @ Freq :
23 @ 250MHz
Construction :
RECTANGULAR
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Inductance :
27nH
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Datasheets
S0402-27NJ2B
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD