S0402-27NG3S
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
S0402-27NG3S
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 27NH 400MA 360MOHM SMD
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Test Frequency :
250MHz
Mount :
Surface Mount
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Number of Functions :
1
Packaging :
Bulk
HTS Code :
Q @ Freq :
23 @ 250MHz
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Inductance :
27nH
Frequency - Self Resonant :
2.48GHz
Size / Dimension :
0.043Lx0.025W 1.09mmx0.64mm
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Current Rating :
400mA
Rated Current-Max :
0.4A
Height Seated (Max) :
0.030 0.76mm
Published :
Quality Factor-Min (at L-nom) :
23
Number of Terminations :
2
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
DC Resistance (DCR) :
360mOhm Max
Series :
S0402
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Type :
Wirewound
Shielding :
No
ECCN Code :
EAR99
Material - Core :
Alumina
Datasheets
S0402-27NG3S
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD