S0402-27NG3C
Mfr.Part #
S0402-27NG3C
Description
FIXED IND 27NH 400MA 360MOHM SMD
Q @ Freq :
23 @ 250MHz
Test Frequency :
250MHz
HTS Code :
Quality Factor-Min (at L-nom) :
23
Height Seated (Max) :
0.030 0.76mm
Inductance :
27nH
Current Rating :
400mA
Frequency - Self Resonant :
2.48GHz
DC Resistance (DCR) :
360mOhm Max
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Rated Current-Max :
0.4A
Size / Dimension :
0.043Lx0.025W 1.09mmx0.64mm
Tolerance :
±2%
Datasheets
S0402-27NG3C
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD