S0402-22NH2B
Mfr.Part #
S0402-22NH2B
Description
FIXED IND 22NH 400MA 350MOHM SMD
Rated Current-Max :
0.4A
Height Seated (Max) :
0.030 0.76mm
Size / Dimension :
0.043Lx0.025W 1.09mmx0.64mm
Inductance :
22nH
Test Frequency :
250MHz
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Q @ Freq :
24 @ 250MHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±3%
Quality Factor-Min (at L-nom) :
24
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Terminal Finish :
TIN LEAD OVER NICKEL
DC Resistance (DCR) :
350mOhm Max
Surface Mount
JESD-609 Code :
e0
Frequency - Self Resonant :
2.8GHz
Current Rating :
400mA
Datasheets
S0402-22NH2B
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD