S0402-22NG3E
Mfr.Part #
S0402-22NG3E
Description
FIXED IND 22NH 400MA 350MOHM SMD
Q @ Freq :
24 @ 250MHz
Size / Dimension :
0.043Lx0.025W 1.09mmx0.64mm
Rated Current-Max :
0.4A
Test Frequency :
250MHz
Current Rating :
400mA
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Quality Factor-Min (at L-nom) :
24
Inductance :
22nH
Frequency - Self Resonant :
2.8GHz
DC Resistance (DCR) :
350mOhm Max
Height Seated (Max) :
0.030 0.76mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Datasheets
S0402-22NG3E
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD