S0402-22NG2
Mfr.Part #
S0402-22NG2
Description
FIXED IND 22NH 400MA 350MOHM SMD
Size / Dimension :
0.043Lx0.025W 1.09mmx0.64mm
Test Frequency :
250MHz
Rated Current-Max :
0.4A
Current Rating :
400mA
2
JESD-609 Code :
e0
Quality Factor-Min (at L-nom) :
24
1 (Unlimited)
Terminal Finish :
TIN LEAD OVER NICKEL
Inductance Frequency - Test :
250MHz
DC Resistance (DCR) :
350mOhm Max
Frequency - Self Resonant :
2.8GHz
Tolerance :
±2%
Height Seated (Max) :
0.030 0.76mm
Inductance :
22nH
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Q @ Freq :
24 @ 250MHz
Datasheets
S0402-22NG2
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD