S0402-22NF3C
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
S0402-22NF3C
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 22NH 400MA 350MOHM SMD
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Mount :
Surface Mount
Shielding :
No
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Rated Current-Max :
0.4A
Frequency - Self Resonant :
2.8GHz
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.030 0.76mm
Packaging :
Bulk
Q @ Freq :
24 @ 250MHz
Current Rating :
400mA
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Material - Core :
Alumina
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Number of Functions :
1
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Quality Factor-Min (at L-nom) :
24
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
DC Resistance (DCR) :
350mOhm Max
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount
Test Frequency :
250MHz
Type :
Wirewound
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.043Lx0.025W 1.09mmx0.64mm
Inductance :
22nH
Published :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Series :
S0402
Terminal Placement :
DUAL ENDED
HTS Code :
Datasheets
S0402-22NF3C
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD