S0402-15NJ3C
Mfr.Part #
S0402-15NJ3C
Description
FIXED IND 15NH 475MA 220MOHM SMD
Inductance Frequency - Test :
250MHz
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
RF INDUCTOR
Construction :
RECTANGULAR
DC Resistance (DCR) :
220mOhm Max
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Q @ Freq :
23 @ 250MHz
Size / Dimension :
0.043Lx0.025W 1.09mmx0.64mm
Inductance :
15nH
Tolerance :
±5%
Rated Current-Max :
0.475A
Frequency - Self Resonant :
3.28GHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Test Frequency :
250MHz
Current Rating :
475mA
Height Seated (Max) :
0.030 0.76mm
Datasheets
S0402-15NJ3C
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD