S0402-15NJ3
Mfr.Part #
S0402-15NJ3
Description
FIXED IND 15NH 475MA 220MOHM SMD
Rated Current-Max :
0.475A
Test Frequency :
250MHz
Quality Factor-Min (at L-nom) :
23
Height Seated (Max) :
0.030 0.76mm
Terminal Shape :
ONE SURFACE
DC Resistance (DCR) :
220mOhm Max
Size / Dimension :
0.043Lx0.025W 1.09mmx0.64mm
Inductance :
15nH
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Current Rating :
475mA
Q @ Freq :
23 @ 250MHz
Pbfree Code :
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Shielding :
No
Construction :
RECTANGULAR
Frequency - Self Resonant :
3.28GHz
Datasheets
S0402-15NJ3
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD