S0402-15NH2C
Mfr.Part #
S0402-15NH2C
Description
FIXED IND 15NH 475MA 220MOHM SMD
Quality Factor-Min (at L-nom) :
23
Height Seated (Max) :
0.030 0.76mm
Frequency - Self Resonant :
3.28GHz
Published :
DC Resistance (DCR) :
220mOhm Max
Test Frequency :
250MHz
Size / Dimension :
0.043Lx0.025W 1.09mmx0.64mm
HTS Code :
Tolerance :
±3%
Number of Functions :
1
Terminal Finish :
TIN LEAD OVER NICKEL
Operating Temperature :
-55°C~125°C
JESD-609 Code :
e0
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Current Rating :
475mA
Inductance :
15nH
Rated Current-Max :
0.475A
Q @ Freq :
23 @ 250MHz
Datasheets
S0402-15NH2C
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD