S0402-15NG3C
Mfr.Part #
S0402-15NG3C
Description
FIXED IND 15NH 475MA 220MOHM SMD
DC Resistance (DCR) :
220mOhm Max
Q @ Freq :
23 @ 250MHz
Rated Current-Max :
0.475A
Size / Dimension :
0.043Lx0.025W 1.09mmx0.64mm
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Tolerance :
±2%
Inductance :
15nH
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Current Rating :
475mA
Quality Factor-Min (at L-nom) :
23
Test Frequency :
250MHz
Frequency - Self Resonant :
3.28GHz
Height Seated (Max) :
0.030 0.76mm
Datasheets
S0402-15NG3C
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD