S0402-15NG1E
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
S0402-15NG1E
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 15NH 475MA 220MOHM SMD
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Packaging :
Bulk
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Test Frequency :
250MHz
Mounting Type :
Surface Mount
HTS Code :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Rated Current-Max :
0.475A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Shielding :
No
Terminal Placement :
DUAL ENDED
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.030 0.76mm
Size / Dimension :
0.043Lx0.025W 1.09mmx0.64mm
JESD-609 Code :
e4
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Number of Terminations :
2
Frequency - Self Resonant :
3.28GHz
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Number of Functions :
1
DC Resistance (DCR) :
220mOhm Max
Material - Core :
Alumina
Published :
ECCN Code :
EAR99
Series :
S0402
Type :
Wirewound
Tolerance :
±2%
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Quality Factor-Min (at L-nom) :
23
Current Rating :
475mA
Inductance :
15nH
Q @ Freq :
23 @ 250MHz
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Mount :
Surface Mount
Datasheets
S0402-15NG1E
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD