S0402-10NG3B
Mfr.Part #
S0402-10NG3B
Description
FIXED IND 10NH 475MA 210MOHM SMD
Current Rating :
475mA
Quality Factor-Min (at L-nom) :
20
Q @ Freq :
20 @ 250MHz
DC Resistance (DCR) :
210mOhm Max
Test Frequency :
250MHz
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Tolerance :
±2%
Inductance :
10nH
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Rated Current-Max :
0.475A
Size / Dimension :
0.043Lx0.025W 1.09mmx0.64mm
Height Seated (Max) :
0.030 0.76mm
Frequency - Self Resonant :
3.9GHz
Datasheets
S0402-10NG3B
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD