S0402-10NG1S
Mfr.Part #
S0402-10NG1S
Description
FIXED IND 10NH 475MA 210MOHM SMD
DC Resistance (DCR) :
210mOhm Max
Frequency - Self Resonant :
3.9GHz
Inductance :
10nH
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Current Rating :
475mA
Height Seated (Max) :
0.030 0.76mm
Published :
JESD-609 Code :
e4
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.043Lx0.025W 1.09mmx0.64mm
Q @ Freq :
20 @ 250MHz
Rated Current-Max :
0.475A
Test Frequency :
250MHz
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Tolerance :
±2%
Shielding :
Unshielded
Quality Factor-Min (at L-nom) :
20
HTS Code :
Datasheets
S0402-10NG1S
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD