S-85S1PC33-I8T1U
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
S-85S1PC33-I8T1U
Manufacturer
ABLIC
Package / Case
8-SMD, Flat Lead
Datasheet
Download
Description
IC REG BUCK 3.3V 200MA SNT-8A
Manufacturer :
ABLIC
Product Category :
Voltage Regulators - DC DC Switching Regulators
RoHS Status :
RoHS Compliant
Topology :
Buck
Mounting Type :
Surface Mount
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Current - Output :
200mA
ECCN Code :
EAR99
Function :
Step-Down
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Analog IC - Other Type :
SWITCHING REGULATOR
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Frequency - Switching :
1MHz
Voltage - Input (Min) :
2.2V
Series :
S-85S1PC
Output Type :
FIXED
Voltage - Output (Min/Fixed) :
3.3V