S-8521F36MC-BPVT2G
Mfr.Part #
S-8521F36MC-BPVT2G
Frequency - Switching :
300kHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Topology :
Buck
Number of Terminations :
5
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.5V~16V
Output Current-Max :
0.05A
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Length :
2.9mm
Terminal Pitch :
0.95mm
Duty Cycle (Max) :
100%
Terminal Form :
Gull wing
Additional Feature :
ALSO OPERATES AS PFM
SWITCHING CONTROLLER
Control Features :
Enable
Positive
Synchronous Rectifier :
No
Pbfree Code :
Output Voltage :
3.6V
Input Voltage (Min) :
2.5V