S-8521F33MC-BPST2G
Mfr.Part #
S-8521F33MC-BPST2G
Terminal Pitch :
0.95mm
PULSE WIDTH MODULATION
Pbfree Code :
yes
Output Voltage :
3.3V
Mounting Type :
Surface Mount
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
SC-74A, SOT-753
Input Voltage-Nom :
3.96V
Length :
2.9mm
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.5V~16V
Duty Cycle (Max) :
100%
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Output Current-Max :
0.05A
Input Voltage (Min) :
2.5V
Frequency - Switching :
300kHz