S-8521D28MC-BXNT2U
Mfr.Part #
S-8521D28MC-BXNT2U
Frequency - Switching :
60kHz
Input Voltage (Min) :
2.5V
Length :
2.9mm
Mounting Type :
Surface Mount
Terminal Finish :
Tin
Output Current-Max :
0.05A
Factory Lead Time :
18 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Terminal Position :
Dual
Terminal Form :
Gull wing
PULSE WIDTH MODULATION
JESD-609 Code :
e3
Output Voltage :
2.8V
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.5V~16V
Duty Cycle (Max) :
100%
Terminal Pitch :
0.95mm