S-8521B36MC-ATVT2G
Mfr.Part #
S-8521B36MC-ATVT2G
Input Voltage (Min) :
2.5V
Tape and Reel (TR)
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Output Voltage :
3.6V
Terminal Pitch :
0.95mm
Switcher Configuration :
Single
Terminal Form :
Gull wing
Frequency - Switching :
180kHz
Synchronous Rectifier :
No
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
10
Length :
2.9mm
1
Pbfree Code :
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.5V~16V
Terminal Position :
Dual
Output Current-Max :
0.05A
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
EAR99
Input Voltage-Nom :
4.32V
Duty Cycle (Max) :
100%