S-8520F31MC-BNQT2G
Mfr.Part #
S-8520F31MC-BNQT2G
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.5V~16V
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
10
R-PDSO-G5
Pbfree Code :
yes
Duty Cycle (Max) :
100%
Input Voltage-Nom :
3.72V
Output Voltage :
3.1V
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Length :
2.9mm
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Terminal Pitch :
0.95mm
Frequency - Switching :
300kHz
Input Voltage (Min) :
2.5V
Gull wing
Output Configuration :
Positive
Output Current-Max :
0.05A