S-8520B18MC-ARDT2U
Mfr.Part #
S-8520B18MC-ARDT2U
IC REG CTRLR BUCK SOT23-5
Stock
98
In Stock :
98
Gull wing
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Input Voltage-Nom :
2.5V
Dual
Factory Lead Time :
18 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Terminal Pitch :
0.95mm
Duty Cycle (Max) :
100%
Output Current-Max :
0.05A
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Output Configuration :
Positive
Length :
2.9mm
Output Voltage :
1.8V
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.5V~16V
Input Voltage (Min) :
2.5V
Frequency - Switching :
180kHz