S-8520A36MC-AVVT2G
Mfr.Part #
S-8520A36MC-AVVT2G
Frequency - Switching :
180kHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Output Voltage :
3.6V
Control Technique :
PULSE WIDTH MODULATION
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
10
Length :
2.9mm
Pbfree Code :
Input Voltage-Nom :
4.32V
Input Voltage (Min) :
2.5V
Terminal Pitch :
0.95mm
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.5V~10V
Terminal Form :
Gull wing
Output Configuration :
Positive
Duty Cycle (Max) :
100%
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Output Current-Max :
0.05A