S-1011N42-M6T1U4
Mfr.Part #
S-1011N42-M6T1U4
Manufacturer
ABLIC
Package / Case
SOT-23-6
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SOT23-6
Manufacturer :
ABLIC
Product Category :
Supervisors
JESD-609 Code :
e3
Output :
Open Drain or Open Collector
Voltage - Threshold :
4.2V
Supply Voltage-Min (Vsup) :
3V
Terminal Position :
Dual
Length :
2.9mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Supply Voltage-Max (Vsup) :
36V
Supply Voltage :
5V
Number of Channels :
1
RoHS Status :
RoHS Compliant
JESD-30 Code :
R-PDSO-G6
Number of Terminations :
6
Package / Case :
SOT-23-6
Terminal Pitch :
0.95mm
Mounting Type :
Surface Mount
Reset :
Active Low
Surface Mount :
yes
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
10
Number of Functions :
1
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Type :
Voltage Detector
Series :
S-1011
Adjustable Threshold :
No
Number of Voltages Monitored :
Terminal Form :
Gull wing
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA