S-1000C15-M5T1G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
S-1000C15-M5T1G
Manufacturer
ABLIC
Package / Case
SC-74A, SOT-753
Datasheet
Download
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SOT23-5
Manufacturer :
ABLIC
Product Category :
Supervisors
Output :
Push-Pull, Totem Pole
Mounting Type :
Surface Mount
JESD-30 Code :
R-PDSO-G5
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Supply Voltage-Max (Vsup) :
5.5V
Number of Channels :
1
Supply Voltage-Min (Vsup) :
0.95V
Series :
S-1000
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Terminal Form :
Gull wing
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Threshold :
1.5V
Terminal Pitch :
0.95mm
Package / Case :
SC-74A, SOT-753
Pbfree Code :
yes
Surface Mount :
yes
Number of Functions :
1
Qualification Status :
Not Qualified
Pin Count :
5
Length :
2.9mm
Number of Voltages Monitored :
Reset :
Active Low
Supply Voltage :
1.2V