S-1009N14I-I4T1U
Mfr.Part #
S-1009N14I-I4T1U
Package / Case
4-SMD, Flat Leads
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SNT-4A
Active Low
Type :
Voltage Detector
Height Seated (Max) :
0.5mm
Number of Terminations :
RoHS Compliant
Series :
S-1009
Pin Count :
4
Terminal Finish :
Tin
Terminal Pitch :
0.65mm
Supply Voltage :
2V
JESD-30 Code :
R-PDSO-F4
Terminal Position :
Dual
Surface Mount :
yes
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Surface Mount
Adjustable Threshold :
No
Number of Channels :
EAR99
Number of Functions :
1
Voltage - Threshold :
1.4V
Number of Voltages Monitored :
Package / Case :
4-SMD, Flat Leads
Supply Voltage-Min (Vsup) :
0.7V