S-1009C41I-N4T1U
Mfr.Part #
S-1009C41I-N4T1U
Package / Case
SC-82A, SOT-343
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SC82AB
Supervisors
ECCN Code :
EAR99
Package / Case :
SC-82A, SOT-343
JESD-30 Code :
R-PDSO-G4
JESD-609 Code :
e3
Pin Count :
4
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Voltages Monitored :
Surface Mount
Terminal Finish :
Tin
Series :
S-1009
Type :
Voltage Detector
Output :
Push-Pull, Totem Pole
Number of Functions :
1
Voltage - Threshold :
4.1V
yes
Adjustable Threshold :
No
Number of Terminations :
4
Supply Voltage :
4.7V
Terminal Form :
Gull wing
Qualification Status :
Not Qualified
Factory Lead Time :
18 Weeks
Terminal Position :
Dual
Length :
2mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Reset :
Active Low
Supply Voltage-Min (Vsup) :
0.6V