S-1009C35I-I4T1U
Mfr.Part #
S-1009C35I-I4T1U
Package / Case
4-SMD, Flat Leads
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SNT-4A
Stock
95
In Stock :
95
RoHS Compliant
Adjustable Threshold :
No
Mounting Type :
Surface Mount
Terminal Position :
Dual
Reset :
Active Low
Type :
Voltage Detector
Supply Voltage :
4.1V
Height Seated (Max) :
0.5mm
Series :
S-1009
Package / Case :
4-SMD, Flat Leads
Voltage - Threshold :
3.5V
Surface Mount :
yes
JESD-30 Code :
R-PDSO-F4
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
1 (Unlimited)
Terminal Pitch :
0.65mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
18 Weeks
Number of Channels :
1
Output :
Push-Pull, Totem Pole
Supply Voltage-Min (Vsup) :
0.6V