S-1009C25I-M5T1U
Mfr.Part #
S-1009C25I-M5T1U
Package / Case
SC-74A, SOT-753
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SOT23-5
Output :
Push-Pull, Totem Pole
Type :
Voltage Detector
Qualification Status :
Not Qualified
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Terminations :
5
Voltage - Threshold :
2.5V
Pin Count :
5
Terminal Position :
Dual
Number of Channels :
1
Adjustable Threshold :
No
Terminal Finish :
Tin
Number of Functions :
1
Length :
2.9mm
Terminal Form :
Gull wing
Terminal Pitch :
0.95mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Reset :
Active Low
Package / Case :
SC-74A, SOT-753
RoHS Status :
RoHS Compliant
ECCN Code :
EAR99
JESD-30 Code :
R-PDSO-G5
Surface Mount :
yes
JESD-609 Code :
e3
Number of Voltages Monitored :
Supply Voltage :
3.1V
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Supply Voltage-Min (Vsup) :
0.6V