S-1004CB22I-M5T1U
Mfr.Part #
S-1004CB22I-M5T1U
Package / Case
SC-74A, SOT-753
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SOT23-5
Supervisors
Length :
2.9mm
1 (Unlimited)
Terminal Pitch :
0.95mm
ECCN Code :
EAR99
JESD-30 Code :
R-PDSO-G5
Number of Functions :
1
Voltage - Threshold :
2.2V
Supply Voltage :
1.2V
Type :
Voltage Detector
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Mounting Type :
Surface Mount
Terminal Form :
Gull wing
Terminal Position :
Dual
Surface Mount :
yes
Adjustable Threshold :
No
Reset :
Active Low
Output :
Push-Pull, Totem Pole
Number of Terminations :
5
Number of Voltages Monitored :
Package / Case :
SC-74A, SOT-753
Series :
S-1004
Supply Voltage-Min (Vsup) :
0.95V