S-1003CB36I-I6T1U
Mfr.Part #
S-1003CB36I-I6T1U
Package / Case
6-SMD, Flat Leads
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SNT-6A
Supervisors
Factory Lead Time :
18 Weeks
Number of Terminations :
6
Package / Case :
6-SMD, Flat Leads
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Adjustable Threshold :
No
Number of Functions :
1
ECCN Code :
EAR99
Series :
S-1003
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Voltage - Threshold :
3.6V
JESD-30 Code :
R-PDSO-F6
Type :
Voltage Detector
Supply Voltage :
1.2V
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Reset :
Active Low
Output :
Push-Pull, Totem Pole
Terminal Pitch :
0.5mm
Reach Compliance Code :
Unknown
JESD-609 Code :
e3
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Surface Mount :
yes
Terminal Position :
Dual
Supply Voltage-Min (Vsup) :
0.95V
Surface Mount
Number of Voltages Monitored :
Height Seated (Max) :
0.5mm