S-1003CB35I-I6T1U
Mfr.Part #
S-1003CB35I-I6T1U
Package / Case
6-SMD, Flat Leads
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SNT-6A
Series :
S-1003
Number of Functions :
1
Package / Case :
6-SMD, Flat Leads
Supply Voltage :
1.2V
Terminal Pitch :
0.5mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Reset :
Active Low
Height Seated (Max) :
0.5mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Output :
Push-Pull, Totem Pole
Number of Channels :
1
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Surface Mount :
yes
Terminal Position :
Dual
JESD-30 Code :
R-PDSO-F6
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Adjustable Threshold :
No
Voltage - Threshold :
3.5V
1 (Unlimited)
Number of Voltages Monitored :
JESD-609 Code :
e3
Supply Voltage-Min (Vsup) :
0.95V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA