S-1000N41-M5T1U
Mfr.Part #
S-1000N41-M5T1U
Package / Case
SC-74A, SOT-753
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SOT23-5
1
Reset :
Active Low
Pin Count :
5
Supply Voltage-Min (Vsup) :
0.95V
Supply Voltage-Max (Vsup) :
5.5V
Surface Mount :
yes
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
10
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Supply Voltage :
1.2V
Number of Terminations :
5
Qualification Status :
Not Qualified
Terminal Form :
Gull wing
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Series :
S-1000
Terminal Pitch :
0.95mm
Length :
2.9mm
Number of Channels :
1
Number of Voltages Monitored :
Adjustable Threshold :
No
Voltage - Threshold :
4.1V