S-1000N38-M5T1U
Mfr.Part #
S-1000N38-M5T1U
Package / Case
SC-74A, SOT-753
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SOT23-5
Stock
94
In Stock :
94
e3
JESD-30 Code :
R-PDSO-G5
Number of Voltages Monitored :
1
Terminal Form :
Gull wing
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Pin Count :
5
Number of Terminations :
5
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Series :
S-1000
Type :
Voltage Detector
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Threshold :
3.8V
ECCN Code :
EAR99
Output :
Open Drain or Open Collector
Mounting Type :
Surface Mount
Supply Voltage-Max (Vsup) :
5.5V
Number of Channels :
Reset :
Active Low
Supply Voltage-Min (Vsup) :
0.95V
Length :
2.9mm
Supply Voltage :
1.2V
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Qualification Status :
Not Qualified
Factory Lead Time :
18 Weeks
Terminal Pitch :
0.95mm